Ўзбекистон халқига Рамазон табриги
2026-02-18 104Қадрли ватандошлар!
Аввало, сиз, азизларни, бутун халқимизни юртимизга меҳр-оқибат, хайру саховат ва шукроналик тимсоли бўлган муқаддас Рамазон ойининг кириб келиши билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Ўзбекистон Президенти Буюк Британия делегациясини қабул қилди
2026-02-17 337Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 17 февраль куни амалий ташриф билан мамлакатимизда бўлиб турган Буюк Британиянинг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича савдо вакили лорд Жон Олдердайсни қабул қилди.
Тинчлик кун тартибини мустаҳкамлаш: Ўзбекистон Тинчлик кенгаши доирасида конструктив ташаббусларни илгари суришни мақсад қилган
2026-02-17 311Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 17–19 февраль кунлари АҚШга ташриф буюриб, мулоқотни ривожлантириш ҳамда долзарб глобал ва минтақавий можароларни тинч йўл билан ҳал этиш учун кўп томонлама платформа сифатида ташкил этилган янги халқаро тузилма – Тинчлик кенгашининг биринчи мажлисида иштирок этади.
Салим Ашур: Алишер Навоий номидаги халқаро мукофот давлатлар ўртасидаги маданий алоқаларни янада кенгайтирмоқда
2026-02-17 220Ўзбекистонда хизмат кўрсатган журналист, таниқли ижодкор Салим Ашур “Дунё” АА учун буюк шоир ва давлат арбоби Алишер Навоий таваллудининг 585 йиллиги муносабати билан ўз фикр-мулоҳазаларини билдирди:
Ўзбекистон Президенти амалий ташриф билан Америка Қўшма Штатларида бўлади
2026-02-17 226Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трампнинг таклифига биноан 17-19 февраль кунлари Тинчлик кенгашининг дастлабки йиғилишида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Вашингтон шаҳрида бўлади.
2026 йилга мўлжалланган ислоҳотлар дастурлари ва Давлат дастури лойиҳалари тақдимот қилинди
2026-02-16 170Президент Шавкат Мирзиёевга энг устувор ислоҳотлар дастурлари ҳамда “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини 2026 йилда амалга ошириш бўйича Давлат дастури лойиҳалари юзасидан ахборот берилди.
Креатив иқтисодиётни ривожлантириш ва янги маданият масканлари лойиҳалари тақдим этилди
2026-02-12 535Президент Шавкат Мирзиёев креатив иқтисодиётни ривожлантириш, маданият муассасалари инфратузилмасини яхшилаш ҳамда янги креатив майдонларни ташкил этиш юзасидан тақдимот билан танишди.
Суд ҳокимияти мустақиллигини таъминлаш ва тизимда коррупцияга қарши курашишнинг ҳолати кўриб чиқилди
2026-02-12 710Президент Шавкат Мирзиёев 12 февраль куни Судьялар олий кенгаши раисининг ахбороти билан танишди.
Ўзбекистон Президенти ОИИБ билан стратегик шерикликнинг устувор йўналишларини белгилаб берди
2026-02-10 990Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 10 февраль куни Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки президенти Цзоу Цзяи бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Ўзбекистон Президенти ва Покистон Бош вазири қўшма бизнес форумида иштирок этдилар
2026-02-06 1542Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 6 февраль куни Исломобод шаҳрига давлат ташрифининг ишбилармонлик дастури доирасида Покистон Бош вазири Шаҳбоз Шариф билан биргаликда қўшма бизнес форумида иштирок этди.