Ўзбекистон Президенти Хитой билан технологик шерикликни кенгайтириш режаларини кўриб чиқди
2025-12-05 637Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хитойнинг етакчи компаниялари раҳбарлари билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон Президенти Туркия билан ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
2025-12-05 620Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 5 декабрь куни Туркия Республикаси энергетика ва табиий ресурслар вазири Алпарслон Байроқдор бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Ўзбекистон Президенти БАА билан йирик инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш жараёнини муҳокама қилди
2025-12-05 486Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 5 декабрь куни Бирлашган Араб Амирликлари энергетика ва инфратузилмалар вазири Суҳайл ал-Мазруий бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Ўзбекистонда йирик энергетика қувватлари ишга туширилди ва навбатдагиларининг қурилиши бошланди
2025-12-05 276Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 5 декабрь куни янги энергетика қувватлари ва инфратузилма объектларини ишга тушириш ҳамда навбатдагиларининг қурилишини бошлашга бағишланган тантанали маросимда иштирок этди.
Сирдарё ривожига хизмат қиладиган янги имкониятлар ва уларни рўёбга чиқариш бўйича вазифалар белгилаб олинди
2025-12-04 292Халқ депутатлари Сирдарё вилояти Кенгашининг навбатдан ташқари сессияси бўлиб ўтди. Унда Президент Шавкат Мирзиёев иштирок этди.
Сирдарёда юқори технологик саноат корхоналари кўпаймоқда
2025-12-04 331Президент Шавкат Мирзиёев “Сирдарё” эркин иқтисодий зонасида фаолият юритаётган “Invest Asia” корхонасида бўлди.
Ўзбекистон Президенти Россия делегациясини қабул қилди
2025-12-03 455Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 3 декабрь куни Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги йиғилишида иштирок этиш учун мамлакатимизга келган Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг биринчи ўринбосари Денис Мантуров бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Давлат идоралари ва халқ ўртасидаги мулоқот механизмларини янада такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди
2025-12-03 351Президент Шавкат Мирзиёевга давлат идораларининг аҳоли билан коммуникацияси самарадорлигини оширишга қаратилган ишлар юзасидан ахборот берилди.
Пойтахтда транспорт соҳасини ривожлантириш ва тирбандликларни камайтириш бўйича тақдимот бўлиб ўтди
2025-12-03 260Президент Шавкат Мирзиёев 3 декабрь куни Тошкентда транспорт бошқарувини такомиллаштириш ва тирбандликларнинг олдини олиш чораларига доир тақдимот билан танишди.
Жиззах вилояти сессиясида ташкилий масала кўрилиб, ҳудудни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича асосий режалар белгилаб олинди
2025-12-02 3242 декабрь куни Халқ депутатлари Жиззах вилояти кенгашининг навбатдан ташқари сессияси бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев иштирок этди.