Ўзбекистон ва Покистон ўртасида салмоқли келишувлар тўплами қабул қилинди
2026-02-05 936Олий даражадаги Стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилишидан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф Қўшма декларация ва Икки томонлама савдо-иқтисодий ҳамкорликни кенгайтириш тўғрисидаги баённомани имзоладилар.
Исломободда Тошкент кўчаси ва Бобур боғи бўлади
2026-02-05 1904Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Покистонга давлат ташрифи доирасидаги тадбирларнинг навбатдагиси Исломободдаги кўчалардан бирига Тошкент ва янгидан барпо этиладиган боққа Заҳириддин Муҳаммад Бобур номини бериш маросими бўлди.
Ўзбекистон Президенти ва Покистон Бош вазири стратегик шерикликни янада ривожлантиришнинг устувор йўналишларини белгилаб бердилар
2026-02-05 8485 февраль куни Исломобод шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф тор доирада музокара ҳамда олий даражадаги Стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилишини ўтказдилар.
Ўзбекистон Президентини тантанали кутиб олиш маросими бўлиб ўтди
2026-02-05 206Покистон Бош вазирининг қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Президенти Покистон Бош вазири ўринбосарини қабул қилди
2026-02-05 355Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Исломобод шаҳрида ажратилган қароргоҳда Покистон Ислом Республикаси Бош вазири ўринбосари, ташқи ишлар вазири Исҳоқ Дор кутиб олди.
Ўзбекистон Президентининг Покистонга давлат ташрифи бошланди
2026-02-05 93Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев давлат ташрифи билан Исломободга келди.
Ўзбекистон Президенти давлат ташрифи билан Покистонда бўлади
2026-02-04 305Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шарифнинг таклифига биноан 5-6 февраль кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Ўзбекистон Президенти Иордания билан парламентлараро алоқаларни янада ривожлантириш муҳимлигини таъкидлади
2026-02-04 324Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 4 февраль куни Иордания Ҳошимийлар Подшоҳлиги Сенати Раиси Файсал Ақиф Мисқал ал-Фаёз бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Сув ресурсларидан фойдаланиш самарадорлигини ошириш масалалари муҳокама қилинди
2026-02-03 296Президент Шавкат Мирзиёев 3 февраль куни сув ресурсларидан самарали фойдаланишни таъминлаш ҳамда сув тежовчи технологияларни кенг жорий этиш юзасидан тақдимот билан танишди.
Динамика узбекско-турецких отношений отражает прагматизм, взаимное доверие и ориентацию на конкретные результаты
2026-01-30 976С такой оценкой поделился первый заместитель директора Института стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан Акрамжон Неъматов, комментируя итоги визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Турцию.