Ўзбекистон халқига Рамазон табриги
2026-02-18 72Қадрли ватандошлар!
Аввало, сиз, азизларни, бутун халқимизни юртимизга меҳр-оқибат, хайру саховат ва шукроналик тимсоли бўлган муқаддас Рамазон ойининг кириб келиши билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Ўзбекистон Президенти Буюк Британия делегациясини қабул қилди
2026-02-17 292Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 17 февраль куни амалий ташриф билан мамлакатимизда бўлиб турган Буюк Британиянинг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича савдо вакили лорд Жон Олдердайсни қабул қилди.
Тинчлик кун тартибини мустаҳкамлаш: Ўзбекистон Тинчлик кенгаши доирасида конструктив ташаббусларни илгари суришни мақсад қилган
2026-02-17 267Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 17–19 февраль кунлари АҚШга ташриф буюриб, мулоқотни ривожлантириш ҳамда долзарб глобал ва минтақавий можароларни тинч йўл билан ҳал этиш учун кўп томонлама платформа сифатида ташкил этилган янги халқаро тузилма – Тинчлик кенгашининг биринчи мажлисида иштирок этади.